| Brand Name: | SHACMAN |
| Model Number: | SHACMAN L3000 Cargo truck |
| MOQ: | 1 |
| Price: | Negotiable |
| Delivery Time: | 35-55days |
Parameters
| 英文属性名称 | 英文属性值 |
|---|---|
| Brand | SHACMAN |
| Model | L5000 |
| Driving Form | 4×2 |
| Version | Lightweight Version |
| Vehicle Model No. | SX11888N571CR |
| Engine Model | ISD300 50 |
| Horsepower | 300HP |
| Emission Standard | Euro V |
| Transmission Model | 9AS 1517 T0 |
| Rear Axle Speed Ratio | 4.625 |
| Chassis Size | 870×250mm (Single 8) |
| Wheelbase | 5700mm |
| Rear Overhang | 2600mm |
| Cab Type | L5000 Cab with Roof Deflector |
| Front Axle | HD 4.8T Front Axle |
| Suspension | Front & Rear Leaf Spring Suspension |
| Fuel Tank | 200L Aluminum Alloy Fuel Tank |
| Tire Specification | 11R22.5 Domestic Tubeless with Aluminum Alloy Wheels |
| Gross Vehicle Weight | ≤15.4T |
| Application | Agricultural Product Transport, Urban Delivery, Highway Logistics |
| Working Road Condition | City Roads, Highways |
| Base Configuration | L5000 cab with roof deflector, Air suspension main seat, Electric heated rearview mirror, Single cooling A/C, Electric window lifter, Electric tilting, L5000 bumper, 2-step boarding ladder, Central lock (dual remote control), Side-mounted air filter, Domestic right-hand drive steering gear, Radiator protection grille, Column shifter, 135Ah maintenance-free battery |
| One Country One Version Configuration | Aluminum alloy air tank, Wheel nut protection caps, Front fixed & rear hydraulic suspension, Automatic lighting, Reverse buzzer, WABCO 4-channel ABS, SHACMAN golden logo, All English logos |
![]()
![]()
![]()
![]()